• Specjalizacja: Utrzymanie systemów

W obecnej chwili dla naszego Klienta, firmy z sektora IT,

poszukujemy osoby na stanowisko

Hadoop Administrator

nr ref. DB/HA/1303/18/WAW

Zadania:

  • administracja platformą Hadoop – instalacja, konfiguracja, optymalizacja wydajności, reagowanie na incydenty, kontrola dostępu, przydział dysku itp.;
  • tworzenie i implementacja klastrów Hadoop;
  • dodawanie i usuwanie node’ów;
  • monitorowanie środowisk;
  • stosowanie aktualizacji i poprawek zabezpieczeń;

Wymagania:

  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku;
  • bardzo dobra znajomość platformy Hadoop;
  • doświadczenie w administrowaniu jedną z wymienionych technologii dotyczących Big Data: - platformy Hadoop: Hortonworks, Cloudera, MapR; - platformy cloudowe: Azure, AWS; - bazy danych: MySQL, Percona; - technologie hadoop: MapReduce, Yarn, HDFS, Pig, HBase, Hive, Zookeeper, Spark;
  • doświadczenie w pracy w środowisku Linux (RedHat lub CentOS);
  • znajomość skryptów Shell;
  • doświadczenie w zarządzaniu pojedynczym i wielowęzłowym klastrem Hadoop;
  • znajomość narzędzi do monitorowania – preferowane Ganglia, Nagios;
  • doświadczenie w pracy z narzędziami do automatyzacji - Chef, Ansible;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;

Klient oferuje:

  • pracę w międzynarodowej firmie w oparciu o umowę b2b;
  • atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia;
  • elastyczne godziny pracy;
  • prywatną opiekę medyczną;
  • pakiet Multisport;