W obecnej chwili  dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z sektora FinTech, poszukujemy osoby na stanowisko:

Technical Architect

Nr ref. GD/TARCH/0424/18/WAW

Zadania:

  • Prowadzenie projektu technicznego platform cyfrowych i interfejsów w ramach firmy;
  • Techniczna koordynacja zespołów developerskich w różnych projektach i różnych technologiach związanych z rozwojem i utrzymaniem kilku platform i wszystkich 3 warstw architektury aplikacji;
  • Współpraca z zespołem architektów (Architektem Biznesowym, Architektem Warstwy Webowej, Architektem Java, Architektem Bazodanowym) w celu zaprojektowania rozwiązań i zapewnienia zgodności z obowiązującymi standardami;
  • Współpraca z zespołem rozwoju produktu w celu identyfikacji i analizy wymagań funkcjonalnych oraz implementacji rozwiązań softwareowych;
  • Analiza wymagań, dostarczenia szacunków rozmiarów aplikacji, rozwój szczegółowej specyfikacji projektowej;
  • Podział projektu i dystrybucja prac projektowych pomiędzy poszczególne zespoły;
  • Wsparcie procesu planowania testów platformy i testów systemowych w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu jakości;
  • Inicjowanie i koordynacja procesu przekazania rozwiązania na środowisko produkcyjne i wdrażania nowych wersji rozwiązania;

Wymagania:

  • Doświadczenie w pracy na podobnych stanowisku;
  • 10 lat doświadczenia w projektach rozwoju aplikacji webowych i min. 3 lata na stanowisku architekta;
  • Doświadczenie w projektowaniu usług/ aplikacji i rozwoju skalowalnych, rozproszonych i wydajnych systemów w architekturze SOA z zastosowaniem narzędzia UML (np. Enterprise Architect);
  • Rozwinięte umiejętności analityczne i umiejętności programistyczne oraz rozumienie zasad tworzenia rozwiązań w oparciu o architekturę SOA;
  • Wiedza ekspercka i znajomość szerokiego spectrum technologii JAVA (JEE, Spring, XML, XSLT, HTML, JavaScript, Servlets, JDBC, AXIS, JSF, Spring WebFlow, Spring Web Services, Spring Boot, Microservices, UML and Enterprise Architect);
  • Wiedza z obszaru bezpieczeństwa aplikacji webowych, zarządzania sesjami, relacyjnych baz danych, Linux, JBoss, kompatybilności przeglądarek;
  • Doświadczenie w rozwoju aplikacji z interfejsem graficznym;
  • Doświadczenie w realizowaniu projektów od fazy analizy do fazy implementacji na środowisko produkcyjne;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego ze względu na pracę w środowisku anglojęzycznym;

Klient oferuje:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia;
  • Dodatkowe ubezpieczenie medyczne i pakiet Multisport;
  • Udział w ciekawych projektach z wykorzystaniem najnowszych technologii;
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Elastyczne godziny pracy;
  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;
  • Pracę w dogodnej lokalizacji w centrum Warszawy;